DOLAR 19,0636 0.15%
EURO 20,6537 0%
ALTIN 1.220,320,04
BITCOIN 5416313,43%
İstanbul
11°

AÇIK

13:17

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Karadeniz’e yoğun kar ve çığ uyarısı

  Karadeniz’e yoğun kar ve çığ uyarısı

  ABONE OL
  23 Şubat 2023 08:11
  Karadeniz’e yoğun kar ve çığ uyarısı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Doğu Karadeniz’in 800-900 m üzeri yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra kar yağışlarının etkili olması bekleniyor.

  ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kastamonu kıyıları, Sinop, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu’nun iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

  HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in 800-900 m üzeri yüksek kesimlerinde (Trabzon’un doğusunun yüksekleri ile Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde) yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra havanın daha da soğumasıyla kar yağışlarının 500-600 m üzeri bölgelerde de etkili olması bekleniyor. Cuma günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenen yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

  EDİRNE °C, 16°C

  Parçalı ve az bulutlu

  İSTANBUL °C, 15°C

  Parçalı bulutlu

  KIRKLARELİ °C, 15°C

  Parçalı ve az bulutlu

  KOCAELİ °C, 16°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  EGE

  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

  A.KARAHİSAR °C, 14°C

  Parçalı ve az bulutlu

  DENİZLİ °C, 19°C

  Parçalı ve az bulutlu

  İZMİR °C, 19°C

  Parçalı ve az bulutlu

  KÜTAHYA °C, 14°C

  Parçalı ve az bulutlu

  AKDENİZ

  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

  ADANA °C, 20°C

  Az bulutlu

  ANTALYA °C, 18°C

  Parçalı ve az bulutlu

  HATAY °C, 18°C

  Az bulutlu

  K.MARAŞ °C, 17°C

  Az bulutlu

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ANKARA °C, 12°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  ESKİŞEHİR °C, 15°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  KONYA °C, 13°C

  Parçalı ve az bulutlu

  SİVAS °C, 6°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile Sinop çevreleri ve Kastamonu kıyılarının yağmurlu, Kastamonu’nun iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

  BOLU °C, 12°C

  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

  DÜZCE °C, 17°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  KASTAMONU °C, 11°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu, kıyı kesimleri ile iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

  ZONGULDAK °C, 12°C

  Parçalı, zamanla çok bulutlu

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

  AMASYA °C, 12°C

  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yağmurlu

  SAMSUN °C, 11°C

  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yağmurlu

  TOKAT °C, 12°C

  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yağmurlu

  TRABZON °C, 11°C

  Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli, yükseklerinin yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Ardahan çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin batısında yer yer pus ve sis bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

  ELAZIĞ °C, 12°C

  Parçalı ve az bulutlu

  ERZURUM °C, 2°C

  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer kar yağışlı

  KARS °C, 4°C

  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer kar yağışlı

  MALATYA °C, 11°C

  Parçalı ve az bulutlu

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

  DİYARBAKIR °C, 14°C

  Parçalı ve az bulutlu

  GAZİANTEP °C, 16°C

  Parçalı ve az bulutlu

  SİİRT °C, 12°C

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu ve yerel olmak üzere yağmurlu

  ŞANLIURFA °C, 17°C

  Parçalı ve az bulutlu

  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden itibaren doğusu 4 ila 6, gece 7, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, batısı öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı akşam saatlerinde 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA

  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

  EGE

  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, Güney Ege’de güney ve güneydoğu, güneyi güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

  AKDENİZ

  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, öğle saatlerinde güneybatıdan, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.