DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 544905-0,02%
İstanbul
17°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  Yoğun kar uyarısı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?

  Yoğun kar uyarısı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?

  ABONE OL
  12 Ocak 2023 07:55
  Yoğun kar uyarısı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli, 1200 m üzeri rakımlı yerlerde yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

  ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkenin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz ile Muğla, Aydın’ın kıyı kesimleri, Eskişehir, Ankara ve Konya’nın batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra İç Ege ile Batı Akdeniz’in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz’de kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli, 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR

  KUVVETLİ VE YER YER ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Akdeniz kuvvetli ve çok kuvvetli yer yer şiddetli, 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  KUVVETLİ RÜZGÂR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Edirne ve Kırklareli çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra bölgenin doğu kesimleri ile İstanbul ve Balıkesir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  EDİRNE °C, 9°C

  Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif yağmurlu

  İSTANBUL °C, 14°C

  Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

  KIRKLARELİ °C, 12°C

  Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif yağmurlu

  KOCAELİ °C, 16°C

  Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

  EGE

  Çok bulutlu, İç kesimleri ve Muğla çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı gece saatlerinde Kütahya ve Afyon çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  A.KARAHİSAR °C, 5°C

  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

  DENİZLİ °C, 12°C

  Çok bulutlu, doğusu yerel olmak üzere yağmurlu

  İZMİR °C, 16°C

  Çok bulutlu

  MUĞLA °C, 12°C

  Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

  AKDENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz’in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların, Batı Akdeniz’de kuvvetli, Antalya çevreleri ile Isparta’nın güney ve Burdur’un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması, 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

  ADANA °C, 17°C

  Parçalı ve az bulutlu

  ANTALYA °C, 14°C

  Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, iç ve yüksek kerimlerinde (1200 m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

  ISPARTA °C, 6°C

  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri ile gece ve sabah saatlerinde il genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde kuvvetli, güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

  MERSİN °C, 17°C

  Parçalı bulutlu

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, batısının çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Konya’nın batı kesimlerinin yerel olmak üzere yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor

  ANKARA °C, 8°C

  Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri hafif yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

  ESKİŞEHİR °C, 7°C

  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

  KAYSERİ °C, 9°C

  Parçalı bulutlu

  KONYA °C, 7°C

  Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri hafif yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

  BATI KARADENİZ

  Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor

  BOLU °C, 11°C

  Çok bulutlu

  KASTAMONU °C, 6°C

  Parçalı ve çok bulutlu

  SİNOP °C, 15°C

  Parçalı bulutlu

  ZONGULDAK °C, 14°C

  Çok bulutlu

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

  AMASYA °C, 8°C

  Parçalı ve az bulutlu

  SAMSUN °C, 14°C

  Parçalı ve az bulutlu

  TOKAT °C, 8°C

  Parçalı ve az bulutlu

  TRABZON °C, 13°C

  Az bulutlu

  DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

  AĞRI °C, 4°C

  Az bulutlu

  ERZURUM °C, 3°C

  Az bulutlu

  MALATYA °C, 6°C

  Az bulutlu

  VAN °C, 4°C

  Az bulutlu

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

  DİYARBAKIR °C, 7°C

  Az bulutlu

  GAZİANTEP °C, 9°C

  Az bulutlu

  SİİRT °C, 9°C

  Az bulutlu

  ŞANLIURFA °C, 11°C

  Az bulutlu

  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz ve Doğu Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ

  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, doğusu kuzeydoğudan, akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, yer yer 6, doğusunun açıkları doğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu yer yer 2,5m, Doğu Karadeniz’in doğusunun açıkları 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, batısı 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ

  Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

   En az 10 karakter gerekli


   HIZLI YORUM YAP

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.